zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
Suwalki-info.pl

Suwalki

Nowy zarząd...

07.02.2018

We wtorek przed południem odbyła się konferencja prasowa nowego Zarządu Okręgu podlaskiego Partii Razem. Walne Zebranie tego ugrupowania wyłoniło w sobotę 3 lutego pięciu nowych członków zarządu za zachowaniem parytetu, w skład którego weszli: Marcin Birgiel z Suwałk, Przemysław Falkowski z Białegostoku, Dorota Koczot z Uchowa k. Łap, Seweryn Prokopiuk z Bielska Podlaskiego oraz Magdalena Sielawa z Białegostoku. Głównym zadaniem nowego zarządu jest przeprowadzenie Partii Razem przez jesienne wybory samorządowe.

- Nasz plan na wybory jest gotowy, w najbliższym czasie przedstawimy wszystkie szczegóły opinii publicznej – mówi rzeczniczka prasowa partii Justyna Rembiszewska. - Podstawą programu partii dla samorządów jest oddanie władzy w samorządach w ręce zwykłych ludzi, która dotąd spoczywała w rękach wielkiego biznesu, skompromitowanych elit, czy układów deweloperskich. Zależy nam na równości w życiu lokalnym, kwestii niewystarczającego transportu publicznego, służbie zdrowia, na samorządach dbających o warunki pracy na swoim terenie, o edukację i dostęp do kultury, skupiamy się na problemie fatalnej polityki przestrzennej oraz ochrony środowiska z naciskiem na czyste powietrze i problem smogu. Będziemy walczyć o godne życie dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy stan konta. Nasze priorytety to wsparcie dla rodzin, walka z przemocą domową, biedą i bezdomnością oraz usunięcie z przestrzeni publicznej barier dla najsłabszych i wykluczonych. To samorząd ma największe możliwości, żeby ułatwić nam codzienne życie – wymienia priorytety rzeczniczka.

- Prowadzimy szerokie konsultacje z ruchami i działaczami miejskimi, z nimi współpracujemy nad programem i miejską strategią samorządową – dodaje Rembiszewska. - Trzeba jednak szczerze powiedzieć o tym, że w naszym regionie lokalne oddziały partii takich jak PO, Nowoczesna, czy jakiejkolwiek innej partii właściwie nie istnieją, nie widać, aby podejmowali w ciągu ostatnich dwóch lat po wyborach parlamentarnych jakiekolwiek działania społeczne, w przeciwieństwie do nas, nie ma ich w terenie. My staramy się być wszędzie tam, gdzie potrzebują naszej pomocy ludzie, zbieramy podpisy pod projektami obywatelskimi, interweniujemy tam, gdzie dzieje się krzywda – wskazuje Seweryn Prokopiuk.

« inne aktualności
stopka