zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
Suwalki-info.pl

Suwalki

Nowy rok szkolny

05.09.2017

Nowy rok szkolny w suwalskich placówkach oświatowych rozpoczęło 11.442  uczniów.

 

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018.  miała miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach. Kilkuset uczniów, nauczyciele oraz dyrektorzy suwalskich szkół – to główni goście dzisiejszej uroczystości, w której wzięli udział m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.
 
11442 uczniów –to  o 28 uczniów więcej niż w roku ubiegłym. Naukę rozpocznie 664 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Po wielu latach – w związku z reformą oświaty – na mapę oświatową w szkołach podstawowych wróciły klasy VII, których w Suwałkach będzie 34. 
Rok  szkolny rozpocznie też 1187 nauczycieli (8 mniej) i 521  (8 więcej) pracowników administracji i obsługi. Z uprawień emerytalnych skorzystało 14 nauczycieli i 39 pracowników administracji i obsługi.
 
Wspomniana reforma oświatowa w Suwałkach to m.in. włączenie Szkoły Podstawowej nr 9 do Zespołu Szkół nr 2. W przypadku pozostałych suwalskich placówek oświatowych – ich siatka póki co pozostaje bez zmian.
 
– Dzięki dobrej polityce kadrowej oraz z uwagi na fakt, że Miasto Suwałki nie prowadzi samodzielnych gimnazjów, z zapowiadanych 20 zwolnień lub ograniczeń etatów udało się tę liczbę zredukować do 9 osób. 38 nauczycieli otrzymało ograniczenia wymiaru zatrudnienia chociaż szacowaliśmy, że będzie ich aż 87. Nie zamykamy szkół. Inwestujemy w nie olbrzymi środki finansowe  – mówił w swoim przemówieniu Czesław Renkiewicz.  
 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 10 mogą nie poznać swojej szkoły. Ta placówka przeszła gruntowną termomodernizację. Podobne inwestycje będą przeprowadzone w Zespole Szkół nr 2, Szkole Podstawowej nr 9, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz w 4 suwalskich przedszkolach.
« inne aktualności
stopka